#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Jesteś za abonamentem rtv z budżetu państwa?
 
   Informacje

ERBUD (ERB): DM BDM podniósł cenę docelową Erbudu
05.06.2015 11:02
Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 1 czerwca, podnieśli cenę docelową jednej akcji Erbudu do 37,7 zł z 28,4 zł, podtrzymując jednocześnie zalecenie "akumuluj".

Wyniki Erbudu za 1Q15 przebiły konsensus rynkowy na każdym z poziomów (także po oczyszczeniu), głównie dzięki utrzymaniu wysokiej dynamiki sprzedaży. Spółce udało się przy tym zatrzymać około połowę gotówki netto, której poziomem dość pozytywnie zaskoczyła na koniec 2014 roku (zwykle w 1Q sezonowo spółka wchodziła już w dług netto). W kolejnych kwartałach zakładamy, że dynamiki przychodów wyhamuje, jednak poprawy oczekujemy po stronie rentowności.  

Od 2Q15 mocniej powinny zacząć kontrybuować do wyników kontrakty inżynieryjne (obecnie głównie farmy wiatrowe), których przeciętna rentowność jest zwykle wyższa niż w obszarze kubaturowym. Wyniki raportowane powinny być także wspierane przez kolejne rozpoznania zysku na projekcie Deptak.

Portfel spółki to obecnie nieco ponad 1,5 mld PLN (z tego 1,1 mld PLN przypada jeszcze na 2015 rok). Zwracamy uwagę, że w ostatnich kwartałach (mimo dwucyfrowych dynamik sprzedaży) spółka mocno popracowała nad pozycją gotówkową (głównie przez lepsze dostosowanie terminów płatności podwykonawcom do płatności jakie sama otrzymuje). Wskaźniki EV/EBITDA wskazuję na dyskonto względem grupy porównawczej. W najbliższych kwartałach pozytywnie przez rynek mogłaby być odebrana sprzedaż projektu handlowo-biurowego Deptak w Poznaniu. Podtrzymujemy rekomendację Akumuluj, cenę docelową podnosimy do poziomu 37,7 PLN (37,2 PLN po odcięciu 0,5 PLN dywidendy/akcję w 3Q15).

Analityk:DM BDM

Krzysztof Pado
(Dom Maklerski BDM S.A.)

RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   30.03.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   02.04.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   03.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  ERB: inne informacje
• Harmonogram przekazywania raportów okresowych w 2018 roku Spółki ERBUD S.A. (raport nr 1/2018)
• Podpisanie znaczącej umowy na budowę ETAPU II ,,ZAJEZDNIA POZNAŃ" ( budynek nr 3) zespołu zabudowy mieszkalno-usługowo-handlowej z parkingiem podziemnym zlokalizowany w Poznaniu o wartości 39,5 mln zł. (raport nr 64/2017)
• Zawarcie aneksów do umów o roboty budowlane w projekcie ?Centrum Praskie Koneser? w Warszawie. (raport nr 63/2017)
• Ziszczenie się warunku wejścia w życie umowy na roboty budowlane ? budowa Centrum Handlowo-Usługowego wraz z układem drogowym, parkingiem oraz towarzyszącą infrastrukturą, murami oporowymi, studnią wodomierzową, pompownią i zbiornikami przeciwpożarowymi, pylonem i totemem reklamowym w Gliwicach przy ul. Rybniciej - PIERWSZA FAZA REALIZACJI / ETAP I - otrzymanie Polecenia Rozpoczęcia Robót. (raport nr 62/2017)
• Podpisanie znaczącej umowy na roboty budowlane o wartości 57,6 mln zł ? Wykonanie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa Centrum Handlowo-Usługowego wraz z układem drogowym, parkingiem oraz towarzyszącą infrastrukturą, murami oporowymi, studnią wodomierzową, pompownią i zbiornikami przeciwpożarowymi, pylonem i totemem reklamowym w Gliwicach przy ul. Rybniciej - PIERWSZA FAZA REALIZACJI / ETAP I (raport nr 61/2017)
• Podpisanie Aneksu nr 1 do Umowy na roboty budowlane z dnia 22 czerwca 2016 roku podnoszącego wartość umowy do łącznej kwoty 37,8 mln zł. (raport nr 60/2017)
• Podjęcie Uchwały Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w sprawie wyznaczenia pierwszego dnia notowania obligacji na okaziciela serii C Spółki Erbud S.A. (raport nr 59/2017)
• ERBUD SPÓŁKA AKCYJNA Skonsolidowany raport kwartalny QSr f kwartał 3/2017
• Podpisanie znaczącej umowy na roboty budowlane ? realizacja inwestycji deweloperską mieszkaniowej Promenady Wrocławskie etap VIII we Wrocławiu o łącznej wartości 44 mln zł. (raport nr 58/2017)
R E K L A M A