#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Jesteś za połączeniem PKN Orlen i Grupy Lotos?
 
   Informacje

GPW: GPW wprowadza nowe kontrakty terminowe na akcje
19.09.2016 08:55
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie 19 września wprowadzi na rynek nowe kontrakty terminowe. Po rozszerzeniu oferty o 5 nowych instrumentów na GPW notowane będą 33 kontrakty na akcje spółek.

Wszystkie kontrakty będą miały ten sam mnożnik, wynoszący 100, tzn. na każdy kontrakt będzie przypadało 100 akcji. Wartość kontraktu jest obliczana jako iloczyn kursu kontraktu i mnożnika.

 

- Kluczowe znaczenie dla nas ma dostosowanie oferty giełdy do potrzeb inwestorów. Dlatego chociaż warszawski parkiet oferuje obecnie wiele zróżnicowanych instrumentów finansowych, regularnie wprowadza nowe produkty. Decyzja o wprowadzeniu nowych kontraktów terminowych jest naszą odpowiedzią na rosnące zainteresowanie inwestorów kontraktami na pojedyncze akcje. Instrumenty te są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza w okresach zwiększonej zmienności na instrumentach bazowych. Niedawno, 5 września, padł historyczny rekord wolumenu kontraktów akcyjnych na sesję - 11873 szt. - powiedziała prof. Małgorzata Zaleska, prezes GPW.Obrót kontraktami na pojedyncze akcje jest wspierany przez animatorów rynku - polskie i zagraniczne instytucje finansowe. Dzięki kwotowaniom animatorów inwestorzy w każdej chwili mogą otworzyć i zamknąć pozycję, co znacząco podnosi bezpieczeństwo obrotu tymi instrumentami. Dzięki dźwigni finansowej (mniejsza wymagana kwota na rachunku niż wartość inwestycji) kontrakty na akcje pozwalają na osiąganie wysokich zysków, choć przy większym niż w przypadku innych instrumentów finansowych ryzyku inwestycyjnym. Kontrakty terminowe mogą być wykorzystywane również przy zabezpieczaniu ryzyka strat na posiadanych w portfelu akcjach. Zachęcająca jest także niska wysokość prowizji od obrotu kontraktami terminowymi na akcje.Opr. MD(INTERIA.PL)

Więcej o: nowym GPW w Warszawie SA
RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   30.03.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   02.04.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   03.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  GPW: inne informacje
• Rozpoczęcie procesu negocjacji warunków brzegowych sprzedaży udziałów w spółce stowarzyszonej (raport nr 3/2018)
• Trigon DM rekomenduje "kupuj" akcje GPW
• Giełda wspiera politykę gospodarczą państwa
• Asseco wdrożyło na GPW nowoczesny system dostępowy do platformy obrotu UTP
• DM BDM rekomenduje GPW
• Informacja o podjęciu decyzji o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego nieruchomości ?Centrum Giełdowe? (raport nr 2/2018)
• Korekta raportu bieżącego nr 44/2017 ? niekompletny załącznik (raport nr 44/2018)
• Terminy publikacji raportów okresowych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w roku obrotowym 2018 (raport nr 1/2018)
• BNP Paribas dołączył do grona emitentów produktów strukturyzowanych na GPW
R E K L A M A