#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy Polska powinna przyjmować uchodźców?
 
   Informacje

USA: Wahania na rynkach po debacie
10.10.2016 09:59
W zachodniej Europie wahania indeksów na początku nowego tygodnia. W USA już po II debacie prezydenckiej i po ważnych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy we wrześniu - wskazują maklerzy.

W St. Louis w stanie Missouri zakończyła się w niedzielę wieczorem czasu lokalnego druga debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA - reprezentującej Demokratów Hillary Clinton i Republikanina Donalda Trumpa.

 

Debata trwała około 90 minut. Po jej zakończeniu kandydat Republikanów przyznał, że jego rywalka jest wojowniczką. "Ona się nie poddaje" - powiedział.

- Na razie oceny rynku są takie, że ta debata była gorsza dla Trumpa" - mówi Ric Spooner, główny analityk rynku w CMC Markets Asia Pacific Ltd. "Na tym etapie wygląda to na wyraźne zwycięstwo Clinton - dodaje.

Shane Oliver, ekonomista AMP Capital Investors Ltd., wskazuje, że coraz mniej czasu, jaki pozostał do wyborów prezydenckich w USA, działa na niekorzyść Trumpa.

- Jest niebezpiecznie blisko do wyborów, więc Trumpowi trudniej jest +podreperować+ swój wizerunek - mówi Oliver.

Amerykanie udadzą się 8 listopada do punktów wyborczych, aby wybrać nowego amerykańskiego prezydenta.

Tymczasem w piątek w USA podano, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych we wrześniu wzrosła o 156 tys. Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 167 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 144 tys.

Stopa bezrobocia w USA we wrześniu wyniosła 5,0 proc., wobec 4,9 proc. w sierpniu - podał amerykański Departament Pracy.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 4,9 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 172 tys. wobec 151 tys. w sierpniu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 170 tys. wobec wzrostu o 126 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Po tych danych traderzy wskazują na nadal duże szanse podwyżki stóp procentowych w USA do końca 2016 roku. Kontrakty pokazują 64-procentowe prawdopodobieństwo podwyżki kosztu pieniądza za Oceanem.

"Dane z rynku pracy są na tyle mocne, że Fed utrzyma swoje stanowisko w sprawie podwyżki stóp procentowych w grudniu, ale nie są one na tyle silne, aby Fed sygnalizował przyspieszenie podwyżek - nadal będzie to stopniowy proces" - mówi Oliver.

W poniedziałek inwestorzy poznali już dane makro z Niemiec i Francji.

Eksport Niemiec wzrósł w sierpniu o 5,4 proc. mdm, po uwzględnieniu dni roboczych i zmian sezonowych, po spadku miesiąc wcześniej o 2,6 proc. - poinformował Federalny Urząd Statystyczny. Analitycy spodziewali się wzrostu o 2,2 proc.

Import mdm wzrósł o 3,0 proc., po spadku miesiąc wcześniej o 0,7 proc. - podali statystycy. Tu oczekiwano wzrostu o 0,7 proc.

We Francji zaś nastroje w biznesie Francji we IX były stabilne, a oczekiwano poprawy. Wskaźnik zaufania przedsiębiorców wyniósł we wrześniu 98 pkt. wobec również 98 pkt. w poprzednim miesiącu - poinformował Bank Francji. Analitycy spodziewali się poprawy nastrojów i wzrostu wskaźnika do 99 pkt.

Bank prognozuje, że PKB Francji wzrośnie w III kw. 2016 r. o 0,3 proc. kdk.

O 10.30 inwestorzy poznają indeks Sentix - analitycy prognozują, że wskaźnik zaufania wśród inwestorów w strefie euro w październiku wzrósł do 6,0 pkt. z 5,6 pkt. miesiąc wcześniej.

W poniedziałek są nieczynne rynki m.in. w Japonii - Dzień Zdrowia i Sportu, w Hongkongu - Dzień Chung Yeung, i na Tajwanie. W USA w poniedziałek święto - Dzień Kolumba. W Kanadzie - 10.10 - Dzień Dziękczynienia.(PAP)

Więcej o: wybory
RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   15.08.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  USA: inne informacje
• Czeka nas rekordowy rok dywidend
• Gospodarka USA jest rozgrzana do czerwoności
• Amerykańskie cła zaczynają obowiązywać
• Chiny wyciągają rękę do USA
• Amerykańskie cła ponownie tematem tygodnia?
• Liczba miejsc pracy w USA w IV wzrosła o 164 tys., dynamika płac +0,1 proc. mdm
• Rynek domów inteligentnych będzie wart nawet 600 milionów złotych
• USA mogą przystąpić do TPP?
• Amerykanie wysłali kolejną "bombę"
R E K L A M A