#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Jesteś za połączeniem PKN Orlen i Grupy Lotos?
 
   Informacje

PROGNOZY: EBC nic nie zrobi, ale ważne co powie
20.10.2016 08:26
Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie nieznacznie rosną przed otwarciem sesji. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na popołudniową decyzję Europejskiego Banku Centralnego, ale nie spodziewają się żadnych zmian w polityce pieniężnej banku. Ważne jednak będzie to, co powie po posiedzeniu EBC prezes tego banku - podają maklerzy.

Kontrakty na Euro Stoxx 50 zwyżkują o 0,262 proc., FTSE 100 - w górę o 0,193 proc., CAC 40 - zwyżkują o 0,288 proc., na DAX - rosną o 0,305 proc.

 

O godz. 13.45 EBC ogłosi decyzję w sprawie swojej polityki monetarnej. Chociaż rynek nie spodziewa się w czwartek zmian, to ważne będzie jednak stanowisko Mario Draghiego. Inwestorzy oczekują, że prezes EBC może zasygnalizować możliwość przedłużenia programu QE, który kończy się w marcu 2017 r.

Uwaga rynków skupia się też na zakończonej kilka godzin temu debacie prezydenckiej w USA.

W ostatnim już spotkaniu telewizyjnym z Hillary Clinton w środę wieczorem w Las Vegas Donald Trump nie zmienił swej wyzywającej postawy i nie odwołał kontrowersyjnych opinii, które wywołały burzę krytyki i spowodowały utratę poparcia części wyborców.

Z wyjątkiem pierwszych 30 minut, kiedy kandydaci do Białego Domu polemizowali w sprawie obsady Sądu Najwyższego i imigracji, reszta debaty raz jeszcze przekształciła się w brutalną kłótnię, w której oboje się przekrzykiwali, Trump przerywał Clinton, a w pewnym momencie powiedział o swej oponentce: "Jakaż z niej paskudna kobieta...".

Na rynkach ocenia się, że po tym "starciu" perspektywa wygrania listopadowych wyborów w USA przez Clinton jest coraz mocniejsza.

"Meksykańskie peso jest nieco silniejsze, co może sugerować, że w tej debacie nie było niczego, co mogłoby zaszkodzić Clinton" - mówi Imre Speizer, strateg rynku w Westpac Banking Corp.

"Nastroje na rynkach powinny pozostać pozytywne po tej debacie" - dodaje.

W czwartek w USA ciąg dalszy kampanii przed wyborami prezydenckimi 8 listopada.

Kandydat Republikanów Donald Trump i kandydatka Demokratów Hillary Clinton będą mówcami na 71. corocznej kolacji Alfred E. Smith Memorial Foundation; jest to nowojorska tradycja - zwykle te kolacje powinny mieć lekką, zabawną atmosferę. Wcześniej Trump spotka się z wyborcami w Ohio.

A w Europie, w Brukseli, odbędzie się demonstracja i konferencja przeciwników umowy handlowej CETA między UE i Kanadą, zorganizowana przez eurodeputowanych z frakcji Zielonych, socjaldemokratów, lewicy i eurosceptyków. Około 150 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz samorządów z krajów UE podpisze deklarację przeciw podpisaniu umowy CETA.(PAP)

Więcej o: EBC
RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   30.03.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   02.04.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   03.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  PROGNOZY: inne informacje
• Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji
• Przegląd Walut Rynków Wschodzących: Po burzy...
• Analitycy - inflacja będzie rosnąć
• Hipermarkety odchodzą do lamusa
• Kiedy będziemy jeździć elektrycznymi samochodami?
• Milion Polaków odczuje brexit?
• Państwa mocniej ingerują w gospodarkę
• Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku?
• Złe wieści dla pracujących na Wyspach, ale...
R E K L A M A