#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy zamierzasz zostać w Pracowniczych Planach Kapitałowych?
 
   Informacje

BUDIMEX (BDX): DM PKO BP rekomernduje Budimex
09.03.2017 08:27
DM PKO BP, w raporcie z 2 marca, podniósł rekomendację dla Budimeksu z "trzymaj" do "kupuj", a cenę docelową z 215 do 275 zł. Widzimy szansę na wyraźne pobicie konsensusu rynkowego. Wyobraźnię inwestorów mogą pobudzić nowe inicjatywy Budimeksu: projekty koncesyjne i większa aktywność zagranicą. Podnosimy naszą rekomendację do Kupuj, a cenę docelową do 275 PLN.

Budimex dominuje na krajowym rynku budowlanym pozyskując niemal 1 kontraktów z rynku. Widzimy szansę na wyraźne pobicie konsensusu rynkowego. Wyobraźnię inwestorów mogą pobudzić nowe inicjatywy Budimeksu: projekty koncesyjne i większa aktywność zagranicą. Podnosimy naszą rekomendację do Kupuj, a cenę docelową do 275 PLN.  

Budimex dominuje na krajowym rynku budowlanym pozyskując niemal 1 kontraktów z rynku. Nasza analiza bilansu i wypowiedzi, zwykle bardzo konserwatywnego, zarządu sugerują nadzwyczaj wysoką rentowność obecnego portfela kontraktów, która może w dużej mierze przykryć wzrost cen materiałów i kosztów pracy. Nasze prognozy na lata 2017 i 2018 są wyższe niż konsensus o odpowiednio 15% i 20%. Znakomicie rozwija się segment kolejowy, Budimex zdobył już 10% (1 mld PLN) kontraktów z tego rynku i ma istotne szanse na powiększenie swojego udziału w tym rynku (na konferencji zarząd wspominał kolejne kontrakty, które mogą być wygrane z dalszych miejsc w przetargu). Małym przełomem mogłoby być wejście Budimeksu na rynek projektów koncesyjnych. Spółka wspomniała potencjalny projekt w Czechach. Jego całkowitą wartość szacujemy na około 900 mln PLN (wykonawstwo spółki, udział kapitału własnego około 15%). Takie spożytkowanie nadmiaru gotówki na pewno zostałoby dobrze odebrane przez rynek. Drugi w kolejce mógłby być kontrakt na Słowacji. Znacznie większa może być również aktywność Budimeksu w pozyskiwaniu kontraktów budowlanych na rynkach ościennych. Spółka celuje w kontrakty na Litwie, Czechach, Słowacji i być może w Niemczech. Rozwojowa może być też działalność spółki serwisowej FB Serwis (w 2016 około 200 mln przychodów, breakeven). Potencjalne rozważane akwizycje mogłyby dwukrotnie zwiększyć strumień przychodów.

Piotr Łopaciuk, CFA Analityk(DM PKO BP S.A.)

RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   25.12.2017 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2017 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.01.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   30.03.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   02.04.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  BDX: inne informacje
• Wybór oferty konsorcjum Budimex SA i Ferrovial Agroman SA przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach na dokończenie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. (raport nr 81/2017)
• wybór najkorzystniejszej oferty na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 677 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku miasta Łomża i obejścia m. Konarzyce wraz z wykonaniem przejazdu kolejowego kategorii ?B? w m. Konarzyce (raport nr 80/2017)
• Zawarcie umowy z Horizont Project Development Sp. z o.o. (raport nr 79/2017)
• Podpisanie umowy na projekt i budowę drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka-Szczuczyn, ocinek: węzeł Stawiski (bez węzła) - początek obwodnicy Szczuczyna, na długości około 18,002 km [S61] (raport nr 78/2017)
• Wybór oferty Budimeksu przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska na budowę wiaduktu Biskupia Górka (raport nr 77/2017)
• Budimex SA Skonsolidowany raport kwartalny QSr f kwartał 3/2017
• Wybór oferty Budimeksu przez Horizont Project Development Sp. z o.o. (raport nr 76/2017)
• Wzrost skonsolidowanego zysku netto Grupy Budimex za 3 kwartał 2017 roku (raport nr 75/2017)
• Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku: granica województwa mazowieckiego/świętokrzyskiego ? węzeł drogowo-kolejowy w Skarżysku Kamienna ? podpisanie umowy (raport nr 74/2017)
R E K L A M A