#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy warto trzymać oszczędności w walutach?
 
   Informacje

BUDIMEX (BDX): DM PKO BP rekomernduje Budimex
09.03.2017 08:27
DM PKO BP, w raporcie z 2 marca, podniósł rekomendację dla Budimeksu z "trzymaj" do "kupuj", a cenę docelową z 215 do 275 zł. Widzimy szansę na wyraźne pobicie konsensusu rynkowego. Wyobraźnię inwestorów mogą pobudzić nowe inicjatywy Budimeksu: projekty koncesyjne i większa aktywność zagranicą. Podnosimy naszą rekomendację do Kupuj, a cenę docelową do 275 PLN.

Budimex dominuje na krajowym rynku budowlanym pozyskując niemal 1 kontraktów z rynku. Widzimy szansę na wyraźne pobicie konsensusu rynkowego. Wyobraźnię inwestorów mogą pobudzić nowe inicjatywy Budimeksu: projekty koncesyjne i większa aktywność zagranicą. Podnosimy naszą rekomendację do Kupuj, a cenę docelową do 275 PLN.  

Budimex dominuje na krajowym rynku budowlanym pozyskując niemal 1 kontraktów z rynku. Nasza analiza bilansu i wypowiedzi, zwykle bardzo konserwatywnego, zarządu sugerują nadzwyczaj wysoką rentowność obecnego portfela kontraktów, która może w dużej mierze przykryć wzrost cen materiałów i kosztów pracy. Nasze prognozy na lata 2017 i 2018 są wyższe niż konsensus o odpowiednio 15% i 20%. Znakomicie rozwija się segment kolejowy, Budimex zdobył już 10% (1 mld PLN) kontraktów z tego rynku i ma istotne szanse na powiększenie swojego udziału w tym rynku (na konferencji zarząd wspominał kolejne kontrakty, które mogą być wygrane z dalszych miejsc w przetargu). Małym przełomem mogłoby być wejście Budimeksu na rynek projektów koncesyjnych. Spółka wspomniała potencjalny projekt w Czechach. Jego całkowitą wartość szacujemy na około 900 mln PLN (wykonawstwo spółki, udział kapitału własnego około 15%). Takie spożytkowanie nadmiaru gotówki na pewno zostałoby dobrze odebrane przez rynek. Drugi w kolejce mógłby być kontrakt na Słowacji. Znacznie większa może być również aktywność Budimeksu w pozyskiwaniu kontraktów budowlanych na rynkach ościennych. Spółka celuje w kontrakty na Litwie, Czechach, Słowacji i być może w Niemczech. Rozwojowa może być też działalność spółki serwisowej FB Serwis (w 2016 około 200 mln przychodów, breakeven). Potencjalne rozważane akwizycje mogłyby dwukrotnie zwiększyć strumień przychodów.

Piotr Łopaciuk, CFA Analityk(DM PKO BP S.A.)

RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   01.11.2017 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2017 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2017 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.01.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   30.03.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  BDX: inne informacje
• Raport półroczny Budimex SA Skonsolidowany raport półroczny PSr
• Aneks do umowy na gwarancje kontraktowe z Credit Agricole Bank Polska SA (raport nr 66/2017)
• Haitong Bank: rekomenduje Budimex
• Wybór najkorzystniejszej oferty na dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Miękowo (koniec obw. Miękowa) ? Rzęśnica (węzeł Rzęśnica z węzłem) (raport nr 65/2017)
• Wybór oferty Budimeksu SA jako najkorzystniejszej w przetargu na budowę obwodnicy Brzozowa w ciągu S3 oraz dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo ? Miękowo (raport nr 64/2017)
• Aneks do umowy o udzielanie gwarancji kontraktowych z Euler Hermes SA (raport nr 63/2017)
• Modernizacja odcinka Trzebinia ? Krzeszowice - wybór oferty Budimeksu (raport nr 62/2017)
• Podpisanie umowy z LIDL Sp. z o.o. na budowę Centrum Dystrybucyjnego Lidl Mińsk Mazowiecki. (raport nr 61/2017)
• Podpisanie umowy z LIDL Sp. z o.o. na budowę Centrum Dystrybucyjnego Lidl Mińsk Mazowiecki. (raport nr 61/2017)
R E K L A M A