#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy Polska powinna przyjmować uchodźców?
 
   Informacje

ZŁOTO: Padnie kolejny rekord. Polacy kupią nawet 10 ton złota
05.07.2017 06:00
Polacy kupią nawet 10 ton złota
Polacy kupią nawet 10 ton złota / ©123RF/PICSEL
Nie lokaty, nieruchomości, ale złoto to coś, co kusi coraz bardziej Polaków. To właśnie złoto kupujemy coraz częściej. Eksperci oceniają, że wartość naszego rynku w tym roku przekroczy 10 ton. Już teraz sam rynek wyceniany jest na ponad 1,5 mld złotych i może jeszcze rosnąć.

- Rynek złota w Polsce bardzo dynamicznie rośnie. W zeszłym roku czołowi dystrybutorzy szacowali jego wartość na 7 ton. Myślę, że w tym roku zostanie przekroczone 10 ton - mówi newsrm.tv dr Wojciech Kaźmierczak, prezes Goldenmark SA.

 

Już teraz rynek złota lokacyjnego w Polsce jest wart 1,5 mld złotych i najpewniej zainteresowanie kruszcem będzie rosło. Powód? Nadal kupujemy mniej złota niż nasi zachodni sąsiedzi, np. w Niemczech sprzedaż jest 20 razy większa.- Rosnąca popularność złota jest spowodowana również tym, że dostępność złotych monet i sztabek wzrasta bardzo mocno. Na rynku działa obecnie około stu dystrybutorów, wśród nich jest też np. Narodowy Bank Polski - wyjaśnia dr Wojciech Kaźmierczak.Złoto inwestycyjne chętniej też kupujemy przez internet. Natomiast zanim wybierzemy sklep, w którym kupimy nasz kruszec, warto sprawdzić, czy oferta jest wiarygodna.Najbezpieczniejszą formą lokowania pieniędzy w złoto jest też wybór sztabek pochodzących od producentów akredytowanych przez londyńską giełdę. Nie każdy producent na świecie, który oferuje złoto w formie sztabek, ma taką akredytację. Stowarzyszenie Londyńskiego Rynku Kruszców, tzw. LBMA, zrzesza ponad 70 producentów na świecie, w tym głównych producentów złota ze Szwajcarii, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Australii, czy chociażby Afryki.Jak rozpoznać sztabki, które mają akredytację LBMA? Można to zrobić u sprawdzonego dostawcy, np. takiego, który w swojej ofercie ma sztabki od różnych producentów. Taki sprzedawca powinien nam zagwarantować także odkup tego złota.

(newsrm.tv)

Więcej o: złoto inwestycje
RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   26.06.2018 
PBT  - Pierwsze notowanie na rynku NewConnect akcji serii A2, B i C spółki Prime Bit Games S.A. pod nazwą skróconą "PBGAMES" i oznaczeniem "PBT"
   15.08.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  ZŁOTO: inne informacje
• Złoto poniżej poziomu 1300 USD za uncję
• Jaką drogę pokonuje złota sztabka zanim trafi do klienta?
• Cena złota w górę bez zaskoczenia
• Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto
• Słabość złota po minutkach Fed
• Złoto urosło w rok o 12 proc. Czy 2018 będzie rokiem złota?
• Największa bańka XXI w. znów rozgrzewa portfele. Inwestorzy wymieniają bitcoiny na złoto?
• Trwa wzrostowa passa złota
• Ile warte jest wirtualne złoto?
R E K L A M A