#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy Polska powinna przyjmować uchodźców?
 
   Informacje

Chiński poniedziałek
17.07.2017 17:10
Dzisiejsza sesja dość wyraźnie przebiegała pod dyktando dobrze odebranych danych z Chin. Wsparły one ceny surowców, przede wszystkim metali. W konsekwencji zyskiwały akcje spółek surowcowych oraz indeksów parkietów wschodzących z nimi kojarzonych. Skorzystała na tym nasza giełda, choć impulsu w pełni nie wykorzystała.

Miniony tydzień kończyliśmy z perspektywą wybicia indeksu krajowych dużych spółek ponad poziom 2350 pkt. Dzisiaj byki dostały de facto dwa prezenty, by atak przeprowadzić. Pierwszym były piątkowe rekordy na Wall Street, które musiały poprawić ogólne nastroje na rynkach kapitałowych. Drugim były poranne dane z Chin tyczące się wzrostu PKB za II kw. oraz wskaźników dotyczących sprzedaży, produkcji i inwestycji w miesiącu czerwcu. Wszystkie zaskoczyły lekko pozytywnie, co skutkowało wzrostem cen metali i w konsekwencji akcji spółek je wydobywających.  Najjaskrawszym tego lokalnym przykładem było bardzo dobre zachowanie cen akcji KGHM, które zyskały prawie 5 proc. i pozytywnie wyróżniały się w spektrum dużych spółek. O ponad 3 proc. drożały też walory JSW, a prawie 2,5 proc. zyskały akcje największego banku - PKO BP. W konsekwencji indeks blue chipów również pokazał się od dobrej strony, choć zabrakło jednoznacznej pozytywnej kropki nad "i". Większe zwyżki tyczyły się bowiem garści wspominanych spółek, podczas gdy akcje innych zyskiwały wyraźnie mniej bądź nawet traciły na wartości. Najgorzej zaprezentowały się mniejsze podmioty, których indeks sWIG80 stracił aż 0,5 proc. i dość jednoznacznie pokazał się od słabszej strony.Sama sesja była więc dość selektywna w swych wzrostach i niejednoznaczna. Indeks WIG20 co prawda sforsował poziom 2350 pkt., ale przez większą część sesji kreślił linię poziomą i zamknął się poniżej sesyjnych maksimów. Nie można jednak mówić o porażce popytu. Ten bowiem w przypadku większych spółek wciąż dysponuje przewagą w średnim i krótkim terminie, a dzisiejsza sesja była kontynuacją wzrostowego impulsu z ubiegłej środy.Łukasz Bugaj(DM BOŚ S.A.)

Więcej o: giełdy
RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   26.06.2018 
PBT  - Pierwsze notowanie na rynku NewConnect akcji serii A2, B i C spółki Prime Bit Games S.A. pod nazwą skróconą "PBGAMES" i oznaczeniem "PBT"
   28.06.2018 
VAB  - Pierwsze notowanie na rynku NewConnect akcji serii B-G spółki Vabun S.A. pod nazwą skróconą "VABUN" i oznaczeniem "VAB"
   15.08.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

R E K L A M A