#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy koncerny wykorzystują producentów owoców miękkich?
 
   Informacje

USD: Donald Trump zwalnia Scaramucciego
01.08.2017 14:04
Trump zwolnił Scaramucciego
Trump zwolnił Scaramucciego / AFP
Prezydent USA Donald Trump zwolnił wczoraj nowego dyrektora ds. informacji Białego Domu Anthony'ego Scaramucciego - podał "New York Times". Rynek walutowy zareagował przeceną dolara.

Początek nowego tygodnia jest dla amerykańskiego dolara okres em pogłębiania się spadków. Wczoraj cios em dla USD były informacje o zwolnieniu Anthony'ego Scaramucciego z funkcji dyrektora ds. komunikacji w Białym Domu po zaledwie 10 dniach pracy. Decyzja ta została odebrana jako kolejny sygnał chaos u w administracji Donalda Trumpa i niepewności dotyczącej  

efektywności działań obecnego prezydenta USA.

Negatywne nastroje wokół amerykańskiej waluty natychmiast wykorzystali inwestorzy na rynku eurodolara. Notowania EUR/USD wzrosły wczoraj znacząco, przekraczając poziom 1,18 i utrzymując się powyżej niego także dzisiaj rano. Zniżka USd nie była tak duża w przypadku kursu USD/JPY, gdzie pewnym wsparciem mogła okazać się psychologiczna bariera na poziomie 110,00.

Siłę w relacji do amerykańskiego dolara utrzymuje także australijski dolar. Kurs AUD/USD dzisiaj rano naruszył techniczny i psychologiczny opór w okolicach poziomu 0,80. Brak zmian w poziomie stóp procentowych, dzisiaj ogłoszony przez australijski bank centralny, nie wpłynął istotnie na notowania tej pary walutowej, gdyż taki scenariusz był oczekiwany na rynku. Natomiast wsparciem dla wartości AUD zdecydowanie pozostają dane makroekonomiczne z Chin, czyli gospodarki będącej kluczowym partnerem handlowym Australii. Dzisiejszy odczyt indeksu PMI, jak również wcześniejsze solidne wskaźniki dotyczące Państwa Środka, sprzyjają stronie popytowej na wykresie AUD/USD.Dorota Sierakowska

Analityk surowcowy

d.sierakowska@bossa.pl
DM BOŚ S.A.


............................

Anthony Scaramucci objął stanowisko dyrektora komunikacji Białego Domu 21 lipca
Anthony Scaramucci objął stanowisko dyrektora komunikacji Białego Domu 21 lipca / AFP


Dolar nadal traci

W poniedziałek amerykański dolar kontynuował spadki. Europejska waluta zaliczyła największy miesięczny wzrost wartości do dolara od ponad roku (3,5%) i jest na najwyższym poziomie od stycznia 2015 r. Od początku tego roku euro zyskało do dolara 12,4%. Silne euro ciągnie w dół europejskie giełdy. Brytyjski funt w ciągu miesiąca zyskał do dolara 1,2%, a od początku roku - 6,8%.

Z kolei japoński jen w ciągu miesiąca wzrósł wobec dolara o 1,8%, a od początku roku - o 5,6%. Złotówka jest najsilniejsza do amerykańskiej waluty od maja 2015 r. Eksperci wskazują, że na słabość dolara wpływają zarówno przyczyny polityczne, jak i ekonomiczne. Może to wstrzymać Rezerwę Federalną przed kolejnym podniesieniem stóp procentowych w tym roku.Waluty:

W ciągu ostatnich 24 godzin amerykański dolar zyskuje do dolara kanadyjskiego (+0,19%), a traci do euro (-0,72%), brytyjskiego funta (-0,61%), dolara australijskiego (-0,32%) oraz japońskiego jena (-0,31%) i kursy wynoszą: EUR/USD - 1,182, GBP/USD - 1,321, USD/CAD - 1,249, AUD/USD - 0,8 i USD/JPY - 110,2.Euro jest silniejsze wobec japońskiego jena (+0,38%) i kurs EUR/JPY wynosi 130,2, a kurs EUR/GBP jest na poziomie 0,894. Złotówka zyskuje do dolara i franka szwajcarskiego, lekko traci do euro i jest na tym samym poziomie do funta. We wtorek rano dolar kosztuje 3,6 zł, euro - 4,26 zł, funt - 4,76 zł, a frank - 3,72 zł.Giełdy: Na światowych giełdach mieszanka koloru czerwonego i zielonego. W poniedziałek londyński indeks FTSE 100 zyskał 0,05%, frankfurcki indeks DAX stracił 0,37%, a paryski indeks CAC 40 obniżył się o 0,73%. W Amerykach nowojorski indeks S&P 500 spadł o 0,07%, meksykański indeks Bolsa stracił o 0,39%, a brazylijski indeks Bovespa zyskał 0,65%. We wtorek w Azji tokijski indeks Nikkei podniósł się o 0,3%, chiński indeks Shanghai Composite wzrósł o 0,6%, a hongkoński indeks Hang Seng na godzinę przed zamknięciem zyskiwał 0,8%.

Ropa i złoto: Cena ropy naftowej kolejny dzień idzie w górę, ale wolniej.INTERIA.PL


W poniedziałek na zakończenie dnia baryłka ropy Brent kosztowała 52,65 USD (+0,25%), a ropy WTI - 50,17 USD (+0,92%). Roczna prognoza ceny baryłki surowca pozostaje na poziomie 57 USD. Także złoto notuje słabsze wzrosty. We wtorek rano uncję metalu rynek wycenia na 1269 USD. To 1 USD więcej (+0,08%) niż dobę wcześniej.Zespół analityczny easyMarkets(DM BOŚ S.A.)

 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   15.08.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  USD: inne informacje
• Dolar zatrzymany po słowach Trumpa
• Dolar znów powyżej 3,70
• Dlaczego dolar już wkrótce może podrożeć do 4 zł?
• Techniczne drogowskazy
• Inwestorzy śledzą zachowanie dolara
• Dolar rozpoczął maj z dużym przytupem
• Dolar najdroższy od trzech miesięcy
• Zamieszanie wokół ZTE może pomóc dolarowi?
• Pięć minut dla dolara?
R E K L A M A