#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy koncerny wykorzystują producentów owoców miękkich?
 
   Informacje

Wyraźna przewaga podaży
11.08.2017 08:43
Pogarszający się sentyment w Eurolandzie sprawił, że kontrakty ponownie dotarły do wybronionego dzień wcześniej węzła popytowego: 2397-2402 pkt. Właściwie przez cały dzień wydarzenia rozgrywały się w tym właśnie rejonie. Strefa była respektowana, ale z podjęciem jakichś ofensywnych działań odwetowych kupujący mieli wyraźny problem.

Ostatecznie niedźwiedziom udało się doprowadzić do naruszenia wsparcia, ale z wykreowaniem stabilnego ruchu cenowego również strona podażowa nie bardzo sobie radziła. Można zatem stwierdzić, że po raz kolejny warszawski rynek odznaczał się relatywną siłą względem chociażby indeksu DAX, gdzie wydarzenia rozgrywały się w rejonie bardzo charakterystycznego wsparcia Fibo: 12044-12078 pkt.  

W popołudniowej odsłonie podaż zaczęła jednak z większym przekonaniem inicjować swoje działania na serii wrześniowej. Inspiracją ponownie okazało się tutaj zachowanie coraz słabiej prezentujących się indeksów bazowych. W konsekwencji doszło do wykrystalizowania się kolejnej podfali spadkowej, co znalazło swoje odzwierciedlenie w postaci testu eksponowanego przeze mnie węzła popytowego: 2372-2378 pkt (widać to dokładnie na załączonym wykresie). Dopiero we wskazanym rejonie ruch spadkowy zaczął stopniowo wytracać swój impet, ale bierne zachowanie popytu nie pozwoliło na wejście rynku w fazę odreagowania wzrostowego.

Zamknięcie wypadło ostatecznie w rejonie wsparcia Fibonacciego. Podsumowując, to nie był z pewnością udany dzień dla byków. Przez moment wydawało się, że giełda warszawska nie pójdzie śladem głównych parkietów Eurolandu. Koniec końców to właśnie zewnętrzne nastroje stały się bezpośrednim czynnikiem zachęcającym podaż do kreowania większej presji.

(Komentarz stanowi fragment opracowania "Analiza Futures - Przed Otwarciem")

Paweł Danielewicz(DM BZ WBK S.A.)

Więcej o: przewaga kontrakty terminowe
 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   15.08.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

R E K L A M A