#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy premie przyznane ministrom są uzasadnione?
 
   Informacje

ZŁOTO: Złoto na fali wzrostowej
05.09.2017 09:49
Początek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach finansowych upłynął pod znakiem nieobecności amerykańskich inwestorów, świętujących Dzień Pracy.

Na wielu rynkach ich brak aktywności był wyraźnie widoczny. Nie zmieniało to jednak faktu, że w poniedziałek na globalnym rynku kapitałowym nie brakowało emocji, zwłaszcza tych związanych z kolejną nuklearną próbą Korei Północnej.

 

Informacje dotyczące wystrzelenia rakiety z ładunkiem wodorowym pojawiły się w niedzielę, a już w poniedziałek odbiły się one m.in. na rynku złota. Notowania tego kruszcu mocno wystrzeliły w górę, kończąc dzień zwyżką o 0,7% i dotarciem do okolic 1340 USD za uncję. Ostatnio tak wysokie ceny złota były widziane we wrześniu 2016 r., a chwilowo także podczas niezwykle nerwowej sesji 8 listopada 2016 r., podczas której globalni inwestorzy reagowali na wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA.Wzrost notowań złota wiąże się oczywiście ze statusem tego kruszcu jako tak zwanej "bezpiecznej przystani" na rynkach finansowych. Oznacza to, że cena tego surowca na ogół rośnie w czasach niepewności politycznej lub gospodarczej. Zamieszanie wokół Korei Północnej to czynnik, który zwiększa awersję inwestorów do ryzyka, a to pozytywnie wpływa na ceny złota. We wtorkowy poranek ta sytuacja się nie zmieniła, a notowania złota wciąż utrzymują się w okolicach poziomu 1340 USD za uncję, co pokazuje, że apetyt inwestorów na ryzyko wciąż jest przytłumiony.Wraz z notowaniami złota, w górę podążały ostatnio także ceny pozostałych metali szlachetnych. Poniedziałkowa sesja przyniosła dynamiczny wzrost cen srebra, a w zasadzie kontynuację wcześniejszych zwyżek i zbliżenie się do poziomu 18 USD za uncję. W przypadku notowań platyny na uwagę zasługuje fakt, że cena tego kruszcu utrzymuje się powyżej ważnej bariery na poziomie 1000 USD za uncję. Zresztą, właśnie do tego poziomu wczoraj zbliżyły się także notowania palladu, jednak one zakończyły dzień na niewielkim minusie.Paweł Grubiak

prezes zarządu, doradca inwestycyjny w Superfund TFI(Superfund.pl)

Więcej o: złoto
RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   30.03.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   02.04.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   03.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  ZŁOTO: inne informacje
• Złoto urosło w rok o 12 proc. Czy 2018 będzie rokiem złota?
• Największa bańka XXI w. znów rozgrzewa portfele. Inwestorzy wymieniają bitcoiny na złoto?
• Trwa wzrostowa passa złota
• Ile warte jest wirtualne złoto?
• Odreagowanie spadkowe cen złota
• Nowe monety kolekcjonerskie: Skarby Stanisława Augusta - Zygmunt August
• Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem
• Złoto oczekuje na nowego szefa Fed
• Odbicie na rynku złota może się utrzymać?
R E K L A M A