#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Jesteś za połączeniem PKN Orlen i Grupy Lotos?
 
   Informacje

PKNORLEN (PKN): PKN Orlen doceniony za waluty
07.12.2017 13:04
/ AFP
PKN ORLEN został wyróżniony jako najlepsza spółka w obszarze zarządzania ryzykiem walutowym w Europie Centralnej i Wschodniej w prestiżowym rankingu magazynu Global Finance.

Koncern trafił na prestiżową listę już po raz drugi z rzędu, sytuując się globalnie w gronie takich firm jak Apple, Siemens, Ford, United Technologies, Philips czy Sabic.

 

Kategoria zarządzania ryzykiem walutowym Global Finance wyróżnia firmy, które z sukcesem utrzymały marże zysku, przepływy pieniężne i globalną konkurencyjność na optymalnym poziomie. Wśród głównych kryteriów oceny znalazły m.in. się klarowna polityka zarządzania ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi, pomiar ryzyka walutowego i koszty hedgingu.Wyróżnienie prestiżowego "Global Finance" zobowiązuje nas do dalszego sukcesywnego budowania kompetencji i konsekwentnego, niezakłóconego przynoszenia dodatniego wyniku na scentralizowanym zarządzaniu ryzykami finansowymi w Grupie Kapitałowej. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania całego zespołu zarządzania ryzykiem finansowym i płynnością. Obrana przez nas droga stopniowego rozwoju kompetencji zespołu oraz połączenie systematycznego podejścia do identyfikacji i analizy ryzyka z rozwojem kompetencji tradingowych zostały docenione przez rynki i przyczyniły się do poprawy naszej stabilności finansowej i przewidywalności wyniku - powiedział Jacek Matyjasik, Dyrektor Wykonawczy ds. Zarządzania Finansami w PKN ORLEN.Wyróżnienie przyznane PKN ORLEN jest elementem prestiżowego rankingu Global Finance, honorującą także dostawców usług walutowych. W 18 edycji zestawienia znalazły się firmy ze 104 krajów, reprezentujących 7 globalnych regionów. Wybór laureatów dokonywany jest w oparciu o opinie analityków, menadżerów wyższego szczebla i ekspertów bankowych. Pod uwagę brane są wolumen transakcji, udział w rynku, zakres usług, obsługa klienta, konkurencyjne ceny oraz innowacyjne technologie.

Mzb(INTERIA.PL)

Więcej o: został waluty rynek walutowy kursy walut
RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   30.03.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   02.04.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   03.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  PKN: inne informacje
• Coraz bliżej kompromisu w sprawie podwyżek wynagrodzeń w Orlenie
• ORLEN Asfalt Sp. z o.o. nabył obligacje wyemitowane przez PKN ORLEN S.A. (raport nr 23/2018)
• Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła aneks nr 2 do prospektu dotyczącego programu emisji obligacji (raport nr 22/2018)
• PKN ORLEN rozbudowuje systemy rowerów miejskich w Polsce
• ORLEN Paliwa Sp. z o.o. nabyło obligacje wyemitowane przez PKN ORLEN S.A. (raport nr 21/2018)
• Zmiany w zarządzie spółki Orlen Paliwa z grupy PKN Orlen
• Ukształtowanie przyrostu wynagrodzeń w efekcie porozumienia ze związkami
• Kto poluje na prezesa Obajtka?
• ORLEN Asfalt Sp. z o.o. nabył obligacje wyemitowane przez PKN ORLEN S.A. (raport nr 20/2018)
R E K L A M A