#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy Polska ma jedne z najtańszych paliw w Europie?
 
   Informacje

PKNORLEN (PKN): PKN Orlen doceniony za waluty
07.12.2017 13:04
/ AFP
PKN ORLEN został wyróżniony jako najlepsza spółka w obszarze zarządzania ryzykiem walutowym w Europie Centralnej i Wschodniej w prestiżowym rankingu magazynu Global Finance.

Koncern trafił na prestiżową listę już po raz drugi z rzędu, sytuując się globalnie w gronie takich firm jak Apple, Siemens, Ford, United Technologies, Philips czy Sabic.

 

Kategoria zarządzania ryzykiem walutowym Global Finance wyróżnia firmy, które z sukcesem utrzymały marże zysku, przepływy pieniężne i globalną konkurencyjność na optymalnym poziomie. Wśród głównych kryteriów oceny znalazły m.in. się klarowna polityka zarządzania ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi, pomiar ryzyka walutowego i koszty hedgingu.Wyróżnienie prestiżowego "Global Finance" zobowiązuje nas do dalszego sukcesywnego budowania kompetencji i konsekwentnego, niezakłóconego przynoszenia dodatniego wyniku na scentralizowanym zarządzaniu ryzykami finansowymi w Grupie Kapitałowej. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania całego zespołu zarządzania ryzykiem finansowym i płynnością. Obrana przez nas droga stopniowego rozwoju kompetencji zespołu oraz połączenie systematycznego podejścia do identyfikacji i analizy ryzyka z rozwojem kompetencji tradingowych zostały docenione przez rynki i przyczyniły się do poprawy naszej stabilności finansowej i przewidywalności wyniku - powiedział Jacek Matyjasik, Dyrektor Wykonawczy ds. Zarządzania Finansami w PKN ORLEN.Wyróżnienie przyznane PKN ORLEN jest elementem prestiżowego rankingu Global Finance, honorującą także dostawców usług walutowych. W 18 edycji zestawienia znalazły się firmy ze 104 krajów, reprezentujących 7 globalnych regionów. Wybór laureatów dokonywany jest w oparciu o opinie analityków, menadżerów wyższego szczebla i ekspertów bankowych. Pod uwagę brane są wolumen transakcji, udział w rynku, zakres usług, obsługa klienta, konkurencyjne ceny oraz innowacyjne technologie.

Mzb(INTERIA.PL)

Więcej o: został waluty rynek walutowy kursy walut
RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   Dziś 
CFG  - Pierwsze notowanie na rynku NewConnect akcji serii A-K spółki CreativeForge Games S.A. pod nazwą skróconą "CFG" i oznaczeniem "CFG"
   31.05.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   15.08.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  PKN: inne informacje
• Decyzja o wykupie akcji Unipetrol a.s. należących do akcjonariuszy mniejszościowych (raport nr 59/2018)
• Ujawnienie opóźnionych informacji poufnych dotyczących nabycia wszystkich akcji spółki Unipetrol, a.s. (raport nr 58/2018)
• Rejestracja obligacji PKN ORLEN S.A. serii C w KDPW (raport nr 57/2018)
• Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła aneks nr 4 do prospektu dotyczącego programu emisji obligacji (raport nr 56/2018)
• Warunki emisji obligacji PKN ORLEN S.A. serii D (raport nr 55/2018)
• Uruchomienie emisji serii D obligacji PKN ORLEN S.A. w ramach programu z 2017 roku (raport nr 54/2018)
• PKN Orlen wchodzi w mobilne płatności
• Podpisanie umowy o ochronie informacji w związku z zamiarem rozpoczęcia prac i analiz w zakresie potencjalnej transakcji na wybranych aktywach logistycznych PKN ORLEN S.A. (raport nr 53/2018)
• Podsumowanie oferty obligacji PKN ORLEN S.A. serii C (raport nr 52/2018)
R E K L A M A