#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy koncerny wykorzystują producentów owoców miękkich?
 
   Informacje

EUROCASH (EUR): Jest zgoda na przejęcie supermarketów Mila
18.05.2018 10:29
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / ©123RF/PICSEL
Pozytywna decyzja prezesa UOKiK przybliża Grupę Eurocash do finalizacji transakcji, w wyniku której krajowy lider dystrybucji, wspierający dziesiątki tysięcy przedsiębiorców w kraju, zostanie właścicielem sieci 187 supermarketów Mila, zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce.

Łączna sprzedaż zrealizowana przez tę sieć w 2017 r. wyniosła około 1,48 mld zł. Dzięki inwestycji Grupy Eurocash, sieć Mila pozyska silnego strategicznego partnera dysponującego know-how i środkami niezbędnymi do dalszego rozwoju. Wartość transakcji przejęcia sieci Mila została ustalona na 350 mln zł.  - Naszym celem niezmiennie jest rozwój i poprawa konkurencyjności sklepów detalicznych prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców w Polsce. Duża część naszych klientów już dziś doskonale sobie radzi z rosnącą konkurencją. Aby w przyszłości mogli dalej skutecznie przeciwstawiać się dyskontom, chcemy dostarczać im narzędzia, skalę i rozwiązania pozwalające na znacznie silniejszą konkurencję. Dzięki własnym placówkom możemy poprawić efektywność w obszarze logistyki, marketingu czy też w uzyskiwaniu na rzecz naszych klientów warunków zakupowych zbliżonych do tych, jakie dziś otrzymują dyskonty - powiedział Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash.Wsparcie silnego branżowego partnera, jakim jest Eurocash, istotnie wesprze sieć Mila, co korzystnie wpłynie na wyniki i atrakcyjność oferty.- Po dokonaniu transakcji sieć Mila pozyska wsparcie stabilnego i doświadczonego partnera, z którym będziemy mogli unowocześniać supermarkety i rozwijać sieć. Jesteśmy i nadal będziemy blisko klientów, którzy cenią miłą obsługę w sklepie oraz wysoką jakość, zwłaszcza artykułów świeżych. Transakcja oznacza, że nasi klienci mogą być pewni, że nadal będą mogli korzystać z atrakcyjnych promocji robiąc zakupy w miłej atmosferze. Wymiana doświadczeń z Eurocash pozytywnie wpłynie na konkurencyjność oferty wszystkich sklepów w grupie - powiedział Artur Góralczyk, prezes zarządu Mila SA.Finalizacja transakcji przejęcia sieci sklepów Mila przez Grupę Eurocash spodziewana jest w ciągu najbliższych tygodni.Opr. MD

(INTERIA.PL)

Więcej o: Eurocash SA handel
 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   15.08.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  EUR: inne informacje
• Inflacja na właściwej ścieżce - Draghi
• Grupa Eurocash złożyła wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w Partner sp. z o.o.
• Eurocash szkoli przyszłych sprzedawców
• Ostatni zakręt przed mundialem
• Grupa Eurocash sfinalizowała transakcję przejęcia supermarketów Mila
• Eurocash nabył 100% udziałów w podmiocie kontrolującym Mila S.A. ? spółki prowadzącej sieć sklepów Mila (raport nr 19/2018)
• Jest zgoda na przejęcie supermarketów Mila
• Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na nabycie 100% udziałów w podmiocie kontrolującym Mila S.A. ? spółki prowadzącej sieć sklepów Mila (raport nr 18/2018)
• EUROCASH SA Skonsolidowany raport kwartalny QSr f kwartał 1/2018
R E K L A M A