#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy Polska powinna przyjmować uchodźców?
 
   Informacje

PHARMENA (PHR): Pharmena ma zgodę na wprowadzenie 1-MNA
12.06.2018 13:40
/ AFP
Pharmena ma zgodę na wprowadzenie na rynek 1-MNA jako składnika nowej żywności i rozpoczyna przygotowania do produkcji innowacyjnego suplementu diety.

Pharmena S.A. - spółka biotechnologiczna, otrzymała zgodę na wprowadzenie na rynek cząsteczki 1-MNA jako składnika nowej żywności. Finalna akceptacja ze strony Komisji Europejskiej otwiera Spółce drogę do wdrożenia innowacyjnego suplementu diety stosowanego w profilaktyce miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych na rynki wszystkich krajów UE. Pierwsze suplementy Pharmeny na polskim rynku mają się pojawić w czwartym kwartale tego roku.  

- Otrzymanie zgody od Komisji Europejskiej to przełomowy w rozwoju działalności Pharmeny moment. Jesteśmy dumni, bo od czasu wprowadzenia przepisów prawnych dot. rejestracji nowej żywności,

tj. od roku 1997, żadnej innej firmie z Polski nie udało się zarejestrować zupełnie nowej cząsteczki. To tylko uświadamia jak wymagający jest to proces - mówi Konrad Palka, Prezes Zarządu Pharmena S.A.

Operacyjnie Pharmena już jest przygotowana do rozpoczęcia wdrożenia gotowego produktu na rynek. Spółka posiada dostęp do odpowiednich mocy produkcyjnych oraz dysponuje zastrzeżonym znakiem towarowym na terenie UE.

Ostatnio też zastrzegła swoje dowody i dane naukowe, dzięki czemu posiada wyłączne prawo do wprowadzania do sprzedaży suplementów diety zawierających 1-MNA przez okres 5 lat, w tym również we wskazaniach nie objętych ochroną patentową. Spółka posiada ochronę patentową do 2025-27 r. na większości światowych rynkach (Ameryka Północna, Europa, Meksyk, Chiny, Japonia, Australia).

- Mając zgodę możemy już ruszać z produkcją suplementu. Zakładamy, iż przygotowanie do produkcji i sama produkcja potrwają ok. 4 miesięcy. Chcemy wyjść z gotowym produktem na rynek w Polsce w czwartym kwartale br., natomiast w przyszłym roku na pierwsze dwa wybrane rynki europejskie. - dodaje Prezes.

Suplement OTC zawierający 1-MNA będzie innowacyjnym produktem posiadającym zdolność

do wpływania na biomarkery ryzyka schorzeń układu sercowo-naczyniowego oraz do stymulowania produkcji endogennej (naturalnej) prostacykliny. Niski poziom prostacykliny w organizmie zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy. Badania naukowe wykazały, iż suplementacja 1-MNA u ludzi może stać się uniwersalnym podejściem przedłużającym ludzką długość życia. Pharmena obecnie będzie jedynym na świecie producentem produktów mających w składzie 1-MNA.

Na świecie cały czas obserwuje się wzrost popytu na suplementy diety, w związku

z rozprzestrzenianiem się mody na zdrowy tryb życia. Europejski rynek wszystkich suplementów OTC jest wart 10 mld USD. Wartość globalnego rynku preparatów OTC stosowanych w segmencie serce, lipidy i układ krążenia szacuje się na kilka mld USD.

1-MNA - naturalna cząsteczka 1-MNA (1-metylonikotynamid) jest niebadanym wcześniej endogennym metabolitem nikotynamidu , która wykazuje szerokie działanie przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe oraz posiada zdolności do stymulowania endogennej prostacykliny (PGI2).

Miażdżyca (łac. atherosclerosis) - przewlekła choroba doprowadzająca do długotrwałego, lub ostrego niedokrwienia wielu narządów. Miażdżyca może się pojawić u części ludzi już w dzieciństwie, a z czasem stopniowo narasta. Polega ona na urażeniu ściany tętnic, powodując ich stwardnienie i stopniowe zwężanie się. Nierzadko bywa określana mianem "korozji tętnic".

Nowa żywność (ang. novel food) - oznacza żywność, której nie stosowano w znacznym stopniu w Unii do spożycia przez ludzi przed dniem 15 maja 1997 r., niezależnie od dat przystąpienia państw członkowskich do Unii. Za nową żywność może być uznana żywność nowoopracowana lub innowacyjna bądź też wyprodukowana z zastosowaniem nowych technologii i procesów produkcji. Do nowej żywności zalicza się również tradycyjną żywność pochodzącą z państw trzecich, tj. spożywaną poza obszarem Unii Europejskiej, która nie została wprowadzona do obrotu na rynek unijny na masową skalę.

O PHARMENA

Publiczna spółka biotechnologiczna, głównym obszarem działalności której jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej


mzb(INTERIA.PL)

RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »

 


 
 
   wyślij do znajomego « powrót  drukuj  
 


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   26.06.2018 
PBT  - Pierwsze notowanie na rynku NewConnect akcji serii A2, B i C spółki Prime Bit Games S.A. pod nazwą skróconą "PBGAMES" i oznaczeniem "PBT"
   28.06.2018 
VAB  - Pierwsze notowanie na rynku NewConnect akcji serii B-G spółki Vabun S.A. pod nazwą skróconą "VABUN" i oznaczeniem "VAB"
   15.08.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  PHR: inne informacje
• Powołanie członków Rady Nadzorczej na nową kadencję (raport nr 15/2018)
• Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na ZWZ w dniu 20.06.2018 r. (raport nr 12/2018)
• Treść uchwał podjętych przez ZWZ PHARMENA S.A. w dniu 20.06.2018 r. (raport nr 14/2018)
• Rozpoczęcie procesu przygotowania dokumentacji i autoryzacji 1-MNA na wybranych rynkach światowych. (raport nr 11/2018)
• Pharmena ma zgodę na wprowadzenie 1-MNA
• Przyjęcie projektu rozporządzenia Komisji Europejskiej ws. autoryzacji 1-MNA jako nowego składnika żywności (raport nr 10/2018)
• Raport miesięczny za maj 2018 (raport nr 13/2018)
• Podniesienie kapitału w Cortria Corporation (raport nr 12/2018)
• Wyznaczenie terminu oceny wniosku o autoryzację 1-MNA jako nowego składnika żywności poprzez Stały Komitet Komisji Europejskiej ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz SCoPAFF. (raport nr 9/2018)
R E K L A M A