Definicja luksusu. Złota 44 wprowadza nową jakość na rynku ekskluzywnych rezydencji w Polsce

Polski rynek dóbr luksusowych, w odróżnieniu od światowego, dopiero raczkuje. To, co uważamy w Polsce za dobro luksusowe, bardzo często nie przystaje do standardów luksusu w Nowym Jorku, Dubaju czy Singapurze.

Obecni na polskim rynku nieruchomości deweloperzy nierzadko nazywają swoje inwestycje luksusowymi, podczas gdy są to nieruchomości o zaledwie podwyższonym standardzie. Ten stan rzeczy przełamuje dopiero Złota 44. Jest to pierwszy nie tylko w Polsce, ale także w Europie najwyższy i w pełni rezydencjalny apartamentowiec.

Teraz zmienia się znacząco postrzeganie luksusowych apartamentów w Polsce. Dobra lokalizacja oraz jakość wykończenia nadal są niezwykle istotne, ale już nie wystarczające, aby dane mieszkanie mogło pretendować do miana ekskluzywnego. Zwłaszcza, że ekologia, wykorzystanie najnowocześniejszej technologii użytkowej, a przede wszystkim wysoki stopień bezpieczeństwa to elementy, które weszły już na stałe do standardu prawdziwie luksusowego budownictwa. Niezwykle znacząca jest również lista udogodnień, jakie apartamentowiec oferuje swym mieszkańcom - to właśnie dbałość o jakość życia lokatorów jest tym elementem, który wyróżnia luksusowe budownictwo XXI w. Bardzo istotna, wpływająca na prestiż danej budowli jest także postać głównego architekta - światowej sławy geniusza desginu.

Reklama

Te wszystkie elementy nowoczesnego, ekskluzywnego budownictwa ma właśnie Złota 44.

"Złoty Żagiel" i jego twórca

To, co przede wszystkim odróżnia "Żagiel Libeskinda" od reszty apartamentowców nie tylko w Polsce, ale i na świecie, to sposób zagospodarowania jego przestrzeni. Do tej pory, w każdym z polskich budynków część powierzchni była przeznaczana do celów biurowych i komercyjnych. Nie sprzyja to ogólnemu komfortowi mieszkańców. Ten problem nie będzie jednak dotyczył mieszkańców Złotej 44. Oprócz parteru, gdzie znajdą się sklepy i butiki najbardziej luksusowych marek, cała reszta powierzchni budynku przeznaczona będzie wyłącznie do celów mieszkaniowych oraz rekreacyjnych. Dodatkowo, w trosce o komfort i pełną dyskrecję, właściciele apartamentów będą mieć do dyspozycji osobne wejście. Pod tym względem Złota 44 jest absolutnym liderem, gdyż nawet w najbardziej nowoczesnych luksusowych apartamentowcach Europy i świata powierzchnie komercyjne odgrywają istotną rolę. Przykładem może być supernowoczesny i bardzo luksusowy istambułski Sapphire. Choć posiada on 174 przestronne apartamenty, znajduje się w nim także wielkie centrum handlowe o powierzchni aż 35 tysięcy metrów kwadratowych.

A prawdziwy luksus to przecież spokój, możliwość stworzenia kameralnej atmosfery, w której będziemy mogli odpocząć od zgiełku dnia codziennego.

Wyjątkowy kształt żagla Złotej 44 został zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych i najbardziej podziwianych współczesnych architektów - Daniela Libeskinda. Jest on zaliczany do grona "starchitektów" - ikon nowoczesnej architektury. Przyglądając się "Szklanemu Żaglowi" możemy bez trudu odnaleźć w nim cechy charakterystyczne dla stylu Libeskinda. Łatwo zauważyć podobieństwo do wieżowców budowanych w czołowych metropoliach świata, m.in. singapurskiego Keppel Bay, czy nowojorskiej New York Tower. Nowoczesna bryła, użycie jako surowca stali, polerowanego betonu, drewna i marmuru - to podobieństwa pomiędzy "Szklanym Żaglem" a innymi nowoczesnymi i luksusowymi apartamentowcami, takimi jak, powstającą właśnie w Dubaju Infinity Tower. Złota 44 jest jednym z wieżowców tworzących architekturę XXI wieku. "Żagiel Libeskinda" zajmie wysokie miejsce w rankingu pereł nowoczesnego budownictwa.

Technologia i design - nieodłączne elementy nowoczesnej architektury

Kolejny wyznacznik światowych standardów luksusu to bardzo wysoki poziom zaawansowania technicznego. Absolutną nowością na polskim rynku nieruchomości i zarazem standardem w Złotej 44 będzie nowoczesny system HMS (Home Management System). Po raz pierwszy zastosowany na taka skalę, w który będzie wyposażony każdy apartament. Dzięki HMS w łatwy, intuicyjny sposób, można ustawić oświetlenie, rozwinąć rolety, ale także np. zamówić jedzenie z restauracji. Systemem będzie można również sterować zdalnie - z telefonu komórkowego. Gdy podczas nieobecności właściciela zacznie padać deszcz, system automatycznie zamknie wszystkie okna.

Nowoczesna technologia i design to elementy przejawiające się we wszystkich detalach w pomieszczeniach Złotej 44. Dlatego też, każda kuchnia zostanie standardowo wyposażona w wysokiej klasy sprzęt AGD marki Gaggenau. Łazienki w apartamentach Złotej będą posiadać podgrzewane podłogi. Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, oprócz tradycyjnego pakietu wykończenia dostępne będą jeszcze inne: modernistyczny, ekologiczny oraz autorski - ten ostatni zaprojektowany osobiście przez samego Daniela Libeskinda.

Troska o komfort mieszkańców

Normą w światowych luksusowych apartamentowcach, a nowością w Polsce, są usługi concierge. Mieszkańcy o każdej porze dnia i nocy będą mogli poprosić o wyprowadzenie psa, zamówienie posiłku, czy zajęcie się dzieckiem podczas nieobecności w domu. Ta całodobowa "opieka" nad lokatorami nie tylko zwiększy jakość ich życia, ale przede wszystkim zapewni komfort i pozwoli zaoszczędzić czas. W celach rekreacyjnych, zostanie natomiast udostępnione mieszkańcom specjalne piętro.

Na wspomnianej kondygnacji będzie można skorzystać z usług kucharzy, sommelierów i obsługi wykwintnej restauracji hotelu Le Regina, a także zorganizować dla bliskich i przyjaciół prywatne przyjęcie. Na piętrze dostępny będzie również przestronny taras, 24-metrowy basen oraz fitness-klub. Mieszkańcy będą mogli korzystać z tych wszystkich udogodnień, nie opuszczając budynku. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie oszczędność czasu, a także prywatność i intymną atmosferę.

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne dla każdego z nas, daje poczucie komfortu, bez niego niemożliwe jest zrelaksowanie się - dlatego właśnie ten element luksusu był jednym z priorytetowych dla projektantów Złotej 44. Szklany Żagiel wyposażony zostanie w specjalny system inteligentnych wind. Podczas gdy w przypadku typowych polskich nieruchomości "ekskluzywnych" standardem są, cichobieżne dźwigi, Złota 44 będzie posiadać system bardzo szybkich, sterowanych komputerowo i uruchamianych za pomocą karty magnetycznej wind.

Warto dodać, iż również i ich wnętrza zostały zaprojektowane przez Daniela Libeskinda. Poza tym, windą będzie można dostać się jedynie na własne piętro apartamentu. Ta sama karta posłuży nam również do wjazdu na podziemny parkingi ułatwi parkowanie na właściwym miejscu. Wszystko to oczywiście w trosce o bezpieczeństwo i komfort rezydentów. Dodatkowo w budynku znajdować się będą: monitoring, czuwająca 24 godziny na dobę ochrona, elektroniczne systemy zabezpieczeń - to standard stosowany również w Dubaju czy Las Vegas.

Ekologia i energooszczędność

W najnowszych światowych trendach luksusowego budownictwa w parze z nowoczesnym projektem, znakomitym wykonawstwem, wspaniałym wykończeniem wnętrz, idzie także świadomość ekologiczna. Chodzi tu przede wszystkim o energooszczędność i powierzchnie zielone w budynku, a także wykorzystanie surowców ekologicznych przy budowie i wyposażeniu. W procesie oszczędzania energii kluczową rolę odgrywać będzie innowacyjna szklana fasada.

O ekologicznym charakterze Złotej 44 świadczą także świetnie zaaranżowane przestrzenie zielone służące wypoczynkowi oraz wykorzystanie surowców z recyklingu w elementach wykończenia. Mowa tu przede wszystkim o tzw. Ekologicznym Pakiecie Luksusowego Wykończenia.

Życie w centrum stolicy

Ostatnią, absolutnie kluczową kwestią, decydującą o tym, czy dana nieruchomość jest prawdziwie luksusowa, jest jej lokalizacja. Budynek Złotej 44 powstaje w najściślejszym centrum Warszawy - jego przyszli mieszkańcy, patrząc z okna swych apartamentów, będą mieli niepowtarzalny widok na tętniące życiem centrum miasta, a Pałac Kultury i Nauki - niemal na wyciągnięcie ręki. Stąd wszędzie będzie blisko - na zakupy, do biura, do kina i teatru. W bezpośredniej okolicy znajduje się kompleks biznesowo-handlowy Złote Tarasy, biurowce Rondo 1 oraz Warsaw Financial Center czy Hotel InterContinental. Nie inaczej jest na świecie, wśród najbardziej luksusowych wieżowców. Turecki Sapphire leży przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Stambułu, Infinity Tower jest również położony w strategicznym punkcie Dubaju. Natomiast najdroższy apartamentowiec na świecie - One Hyde Park - znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego londyńskiego Hyde Parku, któremu zawdzięcza swą nazwę.

Chcesz kupić/sprzedać mieszkanie? Przejrzyj oferty w serwisie Nieruchomości INTERIA.PL

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: złota | definicja | dobro | rynek | polski rynek | luksus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »