#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy jestes za emeryturami dla kobiet które posiadają czworo dzieci?
 
   Informacje

USA: Baden-Baden może stać się inspiracją
17.03.2017 09:25
Kontrakty na europejskie indeksy spadają przed rozpoczęciem piątkowego handlu. Inwestorzy czekają na rezultaty spotkania przedstawicieli G20, które może stać się inspiracją do dalszych ruchów na rynkach - podają maklerzy.

Kontrakty na Euro Stoxx 50 spadają o 0,087 proc., FTSE 100 - zniżkują o 0,094 proc., CAC 40 - tracą 0,010 proc., a na DAX - w dół o 0,252 proc.

W Baden-Baden w piątek początek dwudniowego spotkania ministrów finansów i prezesów banków centralnych G20. Będą rozmawiać o najważniejszych kwestiach związanych z finansami i gospodarką światową.

"Zwyżki na rynkach akcji będą trudne do osiągnięcia przy pewnym poziomie niepewności, jaką mamy przed spotkaniem G20 w Baden-Baden" - mówi Nobuhiko Kuramochi, ekonomista Mizuho Securities Co.

"USA mogą poruszyć podczas tego spotkania sprawy związane z kursem dolara, podatkami granicznymi i globalnym handlem" - dodaje.

Minister finansów USA, Steven Mnuchin, który przebywa w Berlinie, powtórzył opinię, że długotrwałe umocnienie dolara USA jest w interesie tego kraju i że jest wyrazem zaufania do USD jako globalnej waluty rezerwowej.

Tymczasem prezydent USA Donald Trump przedstawił w czwartek projekt budżetu na rok budżetowy 2018 (rozpoczynający się 1 października br.). Opiewający na 1,15 biliona USD projekt zakłada m.in. wzrost wydatków na obronność oraz uwzględnia budowę muru na granicy z Meksykiem.

Największe cięcia miałyby dotknąć projekty federalne związane z ochroną środowiska. Cięcia budżetowe zakładają także zdecydowane zmniejszenie funduszy na pomoc międzynarodową.

Prezydent podkreślił, że wywiązuje się z wyborczej obietnicy "osuszania bagna". Zapowiedział, że jego administracja będzie bardziej efektywna i mając mniej funduszy zrobi więcej.

Wydatki na obronność miałyby wzrosnąć o co najmniej 10 proc. (54 mld dolarów). Jest to największy wzrost od czasów prezydenta Ronalda Regana. Trump chce szybko kierować większe środki na szkolenie żołnierzy, walkę z Państwem Islamskim, zakup nowych okrętów, myśliwców F-35, dronów i różnorodnej broni.Jest to duża zmiana w porównaniu z poprzednią administracją, która z roku na rok ograniczała wydatki związane z obronnością.

Projekt Trumpa zakłada przeznaczenie jeszcze w tym roku budżetowym 1,4 mld dolarów na finansowanie budowy muru na granicy z Meksykiem oraz 2,6 mld dolarów w następnym roku budżetowym.

Wzrost wydatków o 6,8 proc. (2,8 mld dolarów) przewidziano w projekcie dla resortu bezpieczeństwa narodowego. Ma to pomóc m.in. w deportowaniu nielegalnych imigrantów. Wzrost o 5,9 proc., czyli dodatkowo 4,4 mld dolarów, projekt przewiduje dla resortu ds. weteranów.

W piątek W Waszyngtonie prezydent USA podejmie w Białym Domu kanclerz Niemiec Angelę Merkel.(PAP)

 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  USA: inne informacje
• Chłodniej w globalnej gospodarce
• Doradcy Trumpa chcą jeszcze wyższych taryf
• Ivanka Trump zamyka swoją firmę
• Spotkanie ostatniej szansy?
• Trump przestraszył dolara
• "Les Echos": Rosja sprzedała 85 proc. obligacji rządu USA
• "Rzeczpospolita": polski boczek i żeberka królują w USA
• Dolar zmierza w kierunku 1,1800
• Ważne dane z rynku pracy dolar traci
R E K L A M A