#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy jestes za emeryturami dla kobiet które posiadają czworo dzieci?
 
   Informacje

COMARCH (CMR): Haitong Bank chwali Comarch
10.07.2017 11:07
/ ©123RF/PICSEL
Haitong Bank w raporcie z 7 lipca podnosi rekomendację dla Comarchu do KUPUJ (z Neutralnie) i cenę docelową akcji do 252 PLN (z 237,1 PLN)

Podwyżka wynika z oczekiwań analityków Haitong Bank, że dobra dynamika portfela zamówień (o czym niedawno wspominał prezes Comarchu), pozwoli uwolnić środki operacyjne spółki i znacząco wpłynie na poprawę wyników w przyszłości.

Pomimo nieco gorszego rachunku zysków i strat w pierwszym kwartale 2017 r., Comarch zanotował bardzo wysokie operacyjne przepływy pieniężne, co także dobrze wróży na cały 2017 r. Dodatkowo media i przedstawiciele firm IT informują o pierwszych oznakach ożywienia w sektorze publicznym. Analitycy Haitong Bank zakładają, że obecnie ogłoszone i przyznane kontrakty w tym sektorze nie przełożą się jeszcze na wyniki w 2017 r., natomiast będą miały istotny wpływ na rezultaty w latach 2018-20.

W pierwszym kwartale 2017 r. przepływy pieniężne Comarchu zwiększyły się ponad dwukrotnie licząc r/r, do 87,2 mln PLN i były prawie takie same jak w całym 2016 r., kiedy wyniosły 91 mln PLN. Wzrost należności z tytułu dostaw dóbr i usług w wysokości 82 mln PLN (wobec 54,5 mln PLN) miał tu podstawowe znaczenie. W 2016 r. operacyjne przepływy pieniężne spółki za pierwszy kwartał stanowiły 40 proc. całorocznych.Analitycy Haitong Bank liczą się z tym, że pierwszy kwartał charakteryzuje się zazwyczaj dużą sezonowością kapitału obrotowego. Z racji tego, wiele pozycji jednorazowych pozytywnie lub negatywnie na niego wpływa, a zatem i na przepływy pieniężne. Tym niemniej, biorąc pod uwagę bardzo dobry początek 2017 r.,Konrad Księżopolski z Haitong Bank przewiduje, że całoroczne operacyjne przypływy pieniężne Comarchu będą znacząco wyższe i wyniosą ok. 150 mln PLN (wobec 91 mln PLN w 2016 r.), przy założeniu, że pierwszy kwartał 2017 r. stanowił ok. 58 proc. całorocznych przepływów.

Wygasający kontrakt Asseco Poland na obsługę KSI, podstawowego systemu informatycznego w ZUS, oznacza rozpisanie jednego z największych przetargów w branży w 2017 r. Na krótkiej liście znalazło się czterech graczy: Asseco Poland, CapGemini, Atos i Comarch.Analitycy Haitong Bank wciąż uważają, że największe szanse na zwycięstwo ma Asseco Poland z racji swoich długoletnich relacji z ZUS-em oraz faktu, że tworzyło system informacyjny dla państwowego ubezpieczyciela.Nie sądzą oni, by CapGemini i Atos złożyły konkurencyjne oferty, ponieważ ich realizacja byłaby obciążona dużym ryzykiem. Analitycy uważają natomiast, że pomimo braku doświadczeń z systemem informatycznym ZUS, Comarch ma szanse na zwycięstwo ze względu na możliwość propozycji atrakcyjniejszej ceny ofertowej (płace w Comarchu są niższe niż w Asseco Poland). Gdyby scenariusz taki się materializował, spółka ma szansę na bardzo pozytywną reakcję rynku. Kontrakt, wart 300-350 mln PLN (zakładając, że Comarch go wygra dzięki niższej cenie), może wygenerować wzrost przychodów na poziomie 75-85 mln PLN rocznie (ok. 7-8 proc. całości przychodów spółki) przy znaczącej marży. Comarch już radykalnie zwiększa zatrudnienie, by sprostać kontraktom z sektora publicznego. Zwycięzca kontraktu dla ZUS powinien zostać ogłoszony na przełomie lipca i sierpnia 2017 r.Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank(INTERIA.PL)

Więcej o: Comarch rekomendacje
 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  CMR: inne informacje
• Interplastic zdobywa bramki przy asyście Comarch
• Verona Products Professional stawia na systemy Comarchu
• Informacja o transakcjach na akcjach Comarch S.A. (raport nr 13/2018)
• Uchwała WZA Comarch SA w sprawie wypłaty dywidendy (raport nr 11/2018)
• Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na WZA Comarch S.A. (raport nr 12/2018)
• Treść uchwał podjętych przez WZA Comarch S.A. dnia 27 czerwca 2018 r. (raport nr 10/2018)
• Comarch pomoże uruchomić jedną z pierwszych sieci 5G na świecie
• myRobotcenter wspólnie z Comarch
• Comarch podbija Luxembourg
R E K L A M A