#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy Polaków stać na zakup dobrego węgla?
 
   Informacje

FED: Członkowie Fed w centrum uwagi
12.10.2017 06:59
John Williams z Fed, który jednak nie ma obecnie prawa głosu w FOMC, powiedział dziś, że w ciągu dwóch lat krótkoteminowe stopy w USA powinny być doprowadzone do poziomu 2,5 proc. Stwierdził też, że proces redukcji bilansu Fed powinien podnieść stopy długoterminowe.

Wieczorne zmagania walutowe

Williams i inni

Ale dolar na tych stwierdzeniach nie zarobił. Zapis dyskusji na posiedzeniu Fed (30-stronicowy dokument!) też nie podbił wyceny USD, ale i nie obniżył. W każdym razie główna para rezyduje teraz w rejonie 1,1850. To dlatego, że dane gospodarcze z Niemiec i Eurolandu były ostatnimi czasy dobre, głos pani Lautenschlaeger z EBC jastrzębi, a payrollsy w USA raczej słabe (spadło bezrobocie, ale zatrudnienie zmieniło się w sposób ujemny). Dodatkowa rzecz to spory w Partii Republikańskiej, które mogą poskutkować tym, że Trump nie przepchnie swoich planów podatkowych. Dodatkowo media donoszą, że maleje popularność prezydenta w Stanach.

W Polsce

Jerzy Żyżyński z RPP zaprezentował podejście gołębie, acz nie skrajnie gołębie. Nie twierdzi, że należy obniżać stopy procentowe, ale jego zdaniem nie ma też tak wysokiego popytu na kredyt, by konieczne stało się podwyższenie oprocentowania. Z drugiej strony, jak wiemy, Łukasz Hardt z tego samego gremium jest za wykonaniem zacieśnienia w początkach przyszłego roku.

Euro-złoty jest przy 4,27. Zasadniczo podejrzewamy, że efektem tego umocnienia będzie (tylko i aż) potwierdzenie trendu wzrostowego, który trwa od połowy maja. Powinno to nastąpić przy obecnym kursie lub nieznacznie niżej.

Oczywiście jest też szansa na rozbicie linii trendu, ale nie przeceniamy jej. Owszem, dolar stracił, rynek trochę przestał dowierzać w przyszłą ostrość polityki Fed, ale np. jastrzębie głosy w EBC tak naprawdę też nie są same w sobie korzystne dla siły naszej waluty.

Świetnie radzimy sobie na USD/PLN, mamy chwilami mniej niż 3,60. Wykres tak nisko był ostatni raz kilka dni przed końcem września. Z drugiej strony, jest to jednak dość sensowne wsparcie, w sam raz do wykonania lekkiego odbicia.

Tomasz Witczak(FMCM)

 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  FED: inne informacje
• Trump sugeruje Fed
• Fed nie zaskoczył
• Amerykańska Rezerwa Federalna nie zmienia parametrów polityki pieniężnej
• Donald Trump mocno skonfundował cały świat.
• Brytyjska sprzedaż i Philadelphia Fed
• Wystąpienie Powell'a w centrum uwagi
• Gospodarka USA ma się dobrze - Powell
• Amerykańska Rezerwa Federalna podnosi stopy!
• Trump i Kim bez większego wpływu na giełdy
R E K L A M A