#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy jestes za emeryturami dla kobiet które posiadają czworo dzieci?
 
   Informacje

PROGNOZY: 2018 rokiem waluty antyrządowej!
07.12.2017 06:00
Te kraje wyemitują własne narodowe kryptowaluty
Te kraje wyemitują własne narodowe kryptowaluty / AFP
Główny ekonomista, CIO i dyrektor ds. obrotu w Saxo Banku prezentuje swoje prognozy dotyczące kluczowych czynników na rynkach, w tym Chin, elektryfikacji, kryptowalut, recesji i polityki, które mogą odegrać ważną rolę w 2018 roku.

Przemawiając na konferencji Saxo Banku, Jakobsen omówił rosnący wpływ Chin i ich umacniającej się pozycji na światowej scenie na wzrost cen i notowania towarów wobec dolara amerykańskiego: "Ponieważ Chiny kontrolują 50% wzrostu i kredytów na świecie, pozostają najważniejszym krajem pod względem impulsu kredytowego i trendu zachowań".

Jakobsen przewiduje, że Chiny będą motorem jednej z najważniejszych innowacji na świecie - elektryfikacji, a w szczególności pojazdów elektrycznych. Biorąc pod uwagę fakt, że zanieczyszczenie jest największym problemem w Chinach, pojazdy elektryczne będą stanowiły istotną część ambicji tego kraju w zakresie światowego przywództwa, a trzeba podkreślić, że ogólne dążenia do elektryfikacji zyskały w ostatnim czasie silnie na znaczeniu - do 2020 r.Volvo planuje zelektryfikować całą swoją linię modeli, a wiodący chiński producent samochodów BYD oczekuje, że do 2030 r. wszystkie jego samochody będą w pełni zelektryfikowane.

Jakobsen wskazał również na monopolistyczną sytuację w sektorze technologicznym jako jedno z zagrożeń w 2018 roku: "Wiodące spółki technologiczne, takie jak Google, Amazon czy Apple, działają w warunkach monopolu i z niewielką lub zerową konkurencją, co tłumaczy ich ogromną rentowność. Te zyski wynikają z braku regulacji rynku, co pozwala dużym graczom utrzymać monopolistyczną strukturę cenową wobec konsumentów, prowadzącą do negatywnych konsekwencji gospodarczych dla przyszłej produktywności, inwestycji oraz badań i rozwoju," powiedział Jakobsen.

Kwestia regulacji została także przytoczona w odniesieniu do kryptowalut i Bitcoina - Jakobsen jest zdania, że waluta ta stanie się przedmiotem rządowej regulacji w 2018 roku.

"Bitcoin ma być zdecentralizowaną, antyrządową i antyestablishmentową walutą, ale wszyscy gracze pozostają w internecie, który jest najbardziej uregulowanym miejscem na świecie. Wkrótce ta moneta antyrządowa będzie regulowana przez rządy, a Chiny i Rosja będą prawdopodobnie pierwszymi, które wyemitują własne narodowe kryptowaluty".

Co jest swego rodzaju ironią.

Jakobsen wyjaśnił, że perspektywy dla rynku Bitcoina są trudne do przewidzenia, ponieważ choć bardzo popularna, to waluta na razie kroczy tylko w jednym kierunku. Gdy większe giełdy, takie jak CME i CBOE, rozpoczną notowania Bitcoina, rynek się zmieni, gdyż umożliwi zajmowanie także krótkich pozycji. Jakobsen przewiduje, że 2018 będzie rozstrzygającym rokiem dla instrumentów ze stałym oprocentowaniem w USA. "Albo osiągniemy poziom 0% albo 3%.Jeśli przełamiemy 30-letni trend spadkowy, będzie to jedna z największych zmian w moim życiu i doprowadzi do 80-procentowego prawdopodobieństwa amerykańskiej recesji w przyszłym roku," powiedział Jakobsen. Jakobsen oczekuje, że tendencja ta utrzyma się na niezmienionym poziomie, z możliwością zerowych stóp procentowych do 2019 roku.

Na Bliskim Wschodzie wydarzenia, takie jak ubiegłoroczna emisja obligacji w Arabii Saudyjskiej oraz pogłębienie się płynności na rynkach kapitałowych zaowocowały pozytywnym rokiem, ale Jakobsen prognozuje inny model regionalny w 2018 roku: "Ryzyko geopolityczne, które obserwowaliśmy w regionie w tym roku sprawi, że inwestorzy zagraniczni będą ostrożni, a większość z nich wstrzyma się z decyzjami".

Będzie to miało pewien negatywny wpływ na wzrost gospodarczy GCC, który, według prognoz Jakobsena, wyniesie 1%.

Patrząc na przyszłość regionu, Jakobsen skupia się na sektorze małych i średnich przedsiębiorstw: "Aby wzmocnić gospodarkę, sektor MŚP musi stanowić o wiele większą część gospodarki krajów GCC. Wszystkie najsilniejsze gospodarki na świecie mają silne sektory MŚP.

Jego zaangażowanie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia długoterminowego wzrostu poprzez rozszerzenie działalności kredytowej i wydajności na szerszy, bardziej elastyczny sektor prywatny".©123RF/PICSEL
(saxobank)

Więcej o: rynki wschodzące bitcoin
 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

  PROGNOZY: inne informacje
• Na "zakazanych" niedzielach zyskują punkty usługowe, sklepy internetowe oraz dyskonty
• Spadek inflacji może być mylący
• BZ WBK: Branża produkcji pieczarek ma wyzwania
• Budownictwo - kolos na glinianych nogach?
• Ceny nowych mieszkań zaczną spadać?
• Polski rynek nieruchomości wysoko oceniony!
• Szykują się rekordowe zbiory jabłek
• Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA
• Szansa na niskie ceny masła
R E K L A M A