#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy jestes za emeryturami dla kobiet które posiadają czworo dzieci?
 
   Informacje

Akcent podażowy w końcówce tygodnia
11.06.2018 09:28
Jak wiadomo wzrostowy ruch odreagowujący został zainicjowany 1 czerwca w obszarze wsparcia: 2145-2154 pkt.

W popołudniowej odsłonie piątkowej sesji (czyli właśnie 1 czerwca) popyt nagle uaktywnił się, a wykreowana fala znalazła się ponad istotnym węzłem podażowym: 2190-2195 pkt. W kolejnych dniach (zwłaszcza we wtorek) obóz byków również dyktował warunki gry, co chwilami wyróżniało nas pozytywnie w odniesieniu do rynków bazowych.

W czwartek kontrakty pokonały natomiast stosunkowo istotny opór fibo: 2264-2268 pkt. Ta okoliczność stała się bodźcem zwiększającym dynamikę ruchu wzrostowego. Nie udało się jednak przetestować następnego zgrupowania zniesień: 2296-2300 pkt, choć niewiele zabrakło do bezpośredniego starcia w tym kolejnym, liczącym się przedziale oporu. Pogarszający się coraz wyraźniej sentyment na głównych parkietach Eurolandu okazał się w końcu czynnikiem destrukcyjnie wpływającym na przebieg sesji w Warszawie. Ostatecznie kontrakty znalazły się ponownie w rejonie strefy: 2264-2268 pkt, która zaczęła pełnić rolę intradayowego wsparcia. W piątek, na skutek dalszych spadków na rynkach akcyjnych, otwarcie wypadło jednak poniżej wymienionego przedziału, co można było potraktować jako ostrzeżenie przed możliwością pogłębienia się spadkowego ruchu kontrującego. Koniec końców inicjatywa niedźwiedzi szybko wytraciła jednak swój impet (weszliśmy w fazę ruchu bocznego). Co istotne również, wydarzenia rozgrywały się cały czas ponad istotnym, krótkoterminowym wsparciem Fibonacciego: 2230-2234 pkt.

Tak jak sugerowałem w swoich ostatnich opracowaniach, strefa określa przestrzeń dla dopuszczalnego, w ramach aktualnej tendencji wzrostowej, ruchu kontrującego. Z pogorszeniem się wizerunku technicznego wykresu mielibyśmy zatem do czynienia w momencie trwałego przełamania w/w zapory popytowej. W takim przypadku za prawdopodobny rozwój wydarzeń należałoby uznać nawet możliwość załamania się całej tendencji wzrostowej. Podsumowując, po dość spektakularnym ataku byków końcówka tygodnia nie wyglądała już tak przekonująco.

(Komentarz stanowi fragment opracowania "Analiza Futures - Przed Otwarciem"),

Paweł Danielewicz

(DM BZ WBK S.A.)

Więcej o: kontrakty terminowe
 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   01.11.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

R E K L A M A