#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy połączenie Orlenu i Lotosu opłaci się kierowcom?
 
   Informacje

Giełdy zagraniczne - NASDAQ
23.08.2003 11:31 (aktualizacja 10.09.2003 13:16)
Handel tylko drogą elektroniczną!
Handel tylko drogą elektroniczną! / INTERIA.PL
Obecnie NASDAQ jest największą na świecie elektroniczną giełdą papierów wartościowych, opierającą się wyłącznie na transakcjach dokonywanych drogą elektroniczną.

NASDAQ (National Association of Securities Dealers Automated Quotation)

Giełda ta została utworzona przez National Association for Securities Dealers (NASD), zajmującą się badaniem poprawności działań i legalności pracy brokerów oraz maklerów na rynku giełdowym.

Obecnie jest największą na świecie elektroniczną giełdą papierów wartościowych, opierającą się wyłącznie na transakcjach dokonywanych drogą elektroniczną. Może przeprowadzać miliony operacji giełdowych dziennie i notować nieograniczoną ilość spółek giełdowych. Jest to sieć komunikacyjna pomiędzy tysiącami komputerów działającymi na całym świecie.
Zlecenia realizowane są natychmiast
Zlecenia realizowane są natychmiast / INTERIA.PL


NASDAQ to również nazwa obliczonego na tej giełdzie indeksu giełdowego (indeks zaraz po Dow Jones Industrial Average). Na parkiecie notowani są tacy giganci jak: Microsoft, Cisco, Intel, Oracle i Sun Microsystems.

KTO MOŻE KUPIĆ AKCJE?

Jeżeli zadecydujesz się zainwestować na tej giełdzie, Twój broker może albo zawiadomić o tym obsługujących system tak zwanych "market makerów" lub też wypełnić specjalne zamówienie online w systemie wykonawczym.

GDZIE DOWIEDZIEĆ SIĘ O NASDAQ?

Jest wiele źródeł pozyskania informacji, poczynając od serwisów, po numery telefonów do własnych firm brokerskich. Tam uzyskasz informacje o cenach ofert, szacunkach oraz realny czas ofert. Istnieją serwisy internetowe, które z 15 minutowym opóźnieniem, zamieszczają bezpłatnie notowania oraz realny czas notowań za stałą miesięczną opłatą.

JAK WEJŚĆ NA NASDAQ?

Aby zaisnieć na giełdzie NASDAQ National Market z notowanymi akcjami, firma musi spełnić wszystkie początkowe kryteria, które okazują się być długą listą wymagań oraz opłat.
Transakcje zachodzą w ułamku sekundy
Transakcje zachodzą w ułamku sekundy / INTERIA.PL


Na wstępie firma musi zapłacić 5000 USD wstępnej opłaty oraz inne zmienne opłaty, aczkolwiek całkowita suma nie powinna przekraczać 15000 USD. Z tego 1000 USD jest stawką niezwracalną.

WYMAGANIA GIEŁD

Informacje publikowane przez firmy dopuszczone do działalności na parkiecie nie są tajne, wszelkie dokumenty, wyniki są natychmiast ujawniane. W przypadku określonych sytuacji NASDAQ może także przesłać te informacje do innych departamentów lub biur.

GODZINY HANDLU

Regularne godziny handlu od 9:30 do 16:00 (czas amerykański) oraz od 16:00 do 18:30 (czas europejski).
kliknij, zobacz większe
Nasdaq to potężna platforma! / INTERIA.PL


Daty w których giełda nie pracuje z racji świąt w roku 2003: 1 styczeń, 20 styczeń, 17 luty, 18 kwiecień, 26 maj, 4 lipiec, 1 wrzesień, 27 listopad, 25 grudzień oraz w roku 2004: 1 styczeń, 19 styczeń, 16 luty, 9 kiecień, 31 maj, 5 lipiec, 6 wrzesień, 25 listopad, 24 grudzień.


(INTERIA.PL)

Więcej o: giełdy NASDAQ
 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   Jutro 
PUR  - Pierwsze notowanie na rynku NewConnect akcji serii B2 i C spółki Pure Biologics S.A. pod nazwą skróconą "PURE" i oznaczeniem "PUR"
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

R E K L A M A