#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
     Ankieta  
 
Czy połączenie Orlenu i Lotosu opłaci się kierowcom?
 
   Informacje

Giełdy zagraniczne - NYSE
23.08.2003 14:12 (aktualizacja 09.09.2003 15:38)
NYSE - to legenda giełd
NYSE - to legenda giełd / INTERIA.PL
NYSE - jest jedną z najstarszych giełd papierów wartościowych na świecie. Według analityków spadek kursów akcji na tej giełdzie może oznaczać światową tendencję do pojawienia się kryzysów ekonomicznych.

NYSE (NEW YORK STOCK EXCHANGE)

Jest jedną z najstarszych giełd papierów wartościowych na świecie. Według analityków spadek kursów akcji na tej giełdzie może oznaczać światową tendencję do pojawienia się kryzysów ekonomicznych. Tutaj notowane są papiery większości najważniejszych przedsiębiorstw światowych, z których 30 najbardziej znaczących tworzy podstawę do obliczania jednego z najważniejszych indeksów giełdowych na świecie - indeksu DOW JONES.
NYSE to największy parkiet świata
NYSE to największy parkiet świata / INTERIA.PL


The New York Stock Exchange jest obecnie wiodącą, samoregulującą organizacją w amerykańskiej branży akcjonariuszy. NYSE jest specjalnie zaprojektowana w sposób nakazujący sprawdzanie autorytetu i pozycji danej firmy, co zwiększa jeszcze autorytet giełdy.

Dla NYSE pracuje 250 firm członkowskich, które mają do czynienia z prawie 85% klientów publicznych, z akcjami zarządzanymi przez brokerów i dealerów.

Te właśnie firmy obsługują ponad 93 miliony kont, działają z więcej niż 21,000 biur na całym świecie i zatrudniają około 157,000 pracowników.

Zgodnie z założeniami, giełda ta ma utrzymywać w niezmienionym stanie silny, finansowy system, chronić inwestorów, zapewniać integralność procesów kapitałowych. Także firmy te mają za zadanie chronić poufne informacje o swoich klientach, co w pewien sposób przyczynia się do zapewnienia ciągłości.
Maklerzy czynnie uczestniczą w handlu akcjami
Maklerzy czynnie uczestniczą w handlu akcjami / INTERIA.PL


Wysiłki regulacyjne oraz tzw. Listed Company Compliance program, pomagają utrzymać ciągłą pozycję tej największej, najbardziej efektywnej kosztowo i samoregulującej się nowojorskiej giełdy.

KTO MOŻE KUPIĆ AKCJE?

Jeżeli chcesz działać na NYSE musisz robić to poprzez tzw. brokera (jest to osoba, która za opłatą lub za prowizję udostępnia informacje albo uczestniczy jako pośrednik w zawieraniu określonych transakcji).

To on może zbyć lub kupić dane akcje w twoim imieniu lub wprowadzić dane do tzw. DOT systemu (Designated Order Turnaround System) lub Super DOT, który jest specjalnym systemem elektronicznym, zaprojektowanym do składania zamówień na akcje, które znajdują się w danej chwili na liście. Na NYSE znajdują się takie marki jak: Coca-Cola czy General Electric.

GODZINY OTWARCIA

09:30 - 16:00 (czasu amerykańskiego);15:30 - 22:00 (czasu środkowoeuropejskiego)

OPŁATY:

Uczestnictwo osób chcących wejść na giełdę z własnym kapitałem w celu inwestowania, to symboliczna suma 3 USD. Jeżeli chodzi o podatek, jest to 0,0033% od wartości sprzedanych na NYSE akcji.


(INTERIA.PL)

Więcej o: Akcji firmy giełdy NYSE
 
 
   wyślij do znajomego  drukuj   « powrót RSS - INTERIA.PL  Co to jest RSS ? »


mWIG40    WIG    NIF
   KALENDARIUM
 
   Jutro 
PUR  - Pierwsze notowanie na rynku NewConnect akcji serii B2 i C spółki Pure Biologics S.A. pod nazwą skróconą "PURE" i oznaczeniem "PUR"
   24.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   25.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   26.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się
   31.12.2018 
WGPW  - Sesja giełdowa nie odbędzie się

R E K L A M A